Garanti ve İade Koşulları

Tüm ürünler, aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade ve Değişim Koşulları

Alınmış olan ürün orijinal faturası ile, eksiksiz, kullanılmamış, kendisi ve ambalajı tahrip edilmemiş şekilde, ürünün zarar görmesini engelleyecek bir paket içerisinde teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde iade edilebilir ya da değişimi istenebilir. İade ve değişim işlemi için, ürün beraberinde gönderilen fatura üzerine yapılması istenilen iade veya değişim bilgisi not edilerek satıcıya anlaşmalı kargo firması ile geri kargolanması yeterlidir. İade ya da değişim durumlarında, kargo ücreti, satıcı firmanın anlaşmasının bulunduğu Aras Kargo Şirketi ile gönderildiği takdirde satıcı firma tarafından ödenecektir. Aksi halde, satıcı firmanın anlaşmasının bulunmadığı bir kargo şirketi ile satıcıya gönderilen iade ürünlerinin kargo ödemesi müşteriye aittir. 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğü düşünülen paketler, teslimatı yapan kargo yetkilisi önünde açıp kontrol edilmelidir. Ürün paketinde herhangi bir hasar varsa, kargo firmasına tutanak tutturulmalı ve ürün teslim alınmamalıdır. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğinin kabul edilmiş olduğu unutulmamalıdır.  

Ürünün kendisi ya da ambalajı tahrip edilmiş, orijinal faturası bulunmayan, kullanılmış, eksik vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.  

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.  

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün satıcı firmaya ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli banka tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süreç üzerinde satıcı firmanın herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.  

Satıcı firma, üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmeme vb. durumların tespiti halinde ürünü iade almama ve bedelini iade etmeme hakkına sahiptir.  

Ürün alıcıya ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek tüm sorunlar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.  

" Yukarıdaki şartlara uygun hallerde, iade edilen ya da değişimi istenilen ürünlerin kargo ücreti satıcı firmanın anlaşmalı olduğu Aras Kargo aracılığı ile olmak koşulu ile satıcı firma tarafından ödenecektir. Aksi halde satıcı firmanın anlaşmasının bulunmadığı bir kargo firması ile gönderilen ürünlerin kargo ücreti müşteriye aittir. "  

Havale iadeleri 3 iş günü içinde, kredi kartı iadeleri 5 iş günü içinde yapılacaktır. Banka kredi kartı iadelerini aynı gün müşteri hesabına yansıtmayabilir. Bu durumda, bankanın kredi kartı servisini aranmalıdır. Siparişle ilgili "İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartına veya havale yapılan bankaya iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler banka tarafından kredi kartına her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.